Odyseja Asteriksa (Asteriks, #26) Albert Uderzo

ISBN:

Published:

Paperback

48 pages


Description

Odyseja Asteriksa (Asteriks, #26)  by  Albert Uderzo

Odyseja Asteriksa (Asteriks, #26) by Albert Uderzo
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 48 pages | ISBN: | 8.27 Mb

Juliusz Cezar, zniecierpliwiony nieustannym oporem mieszkańców małej galijskiej osady, postanawia ostatecznie się z nimi rozprawić. Nie siłą jednak, lecz sposobem. W tym celu wysyła do wioski tajnego agenta – Zerozerosiódmiksa, by ten, podając się zaMoreJuliusz Cezar, zniecierpliwiony nieustannym oporem mieszkańców małej galijskiej osady, postanawia ostatecznie się z nimi rozprawić.

Nie siłą jednak, lecz sposobem. W tym celu wysyła do wioski tajnego agenta – Zerozerosiódmiksa, by ten, podając się za druida, poznał największy sekret Galów. Chodzi o recepturę magicznego wywaru, dającego nadludzką siłę. Kiedy szpieg – wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt – dociera na miejsce, okazuje się, że Galowie są w wielkim kłopocie. Druid Panoramiks niecierpliwie czeka na dostawę oleju skalnego – petroleum – składnika niezbędnego do sporządzenia wywaru.

Niestety, zaprzyjaźniony fenicki kupiec Epidemais przybywa z niczym. W tej sytuacji Asteriks i Obeliks muszą wyruszyć do Mezopotamii, by zdobyć zapas petroleum. Do wyprawy przyłącza się też na ochotnika Zerozerosiódmiks, by z pomocą tresowanej muchy na bieżąco informować Cezara o rozwoju wypadków...Odyseja Asteriksa to drugi album, opublikowany po śmierci współautora serii René Goscinnego, ze scenariuszem i rysunkami Alberta Uderzo. Artysta przed jego stworzeniem odbył podróż do Izraela, a swego przyjaciela uwiecznił w postaci jednego z Beduinów.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Odyseja Asteriksa (Asteriks, #26)":


thefungiforager.com

©2008-2015 | DMCA | Contact us